Minima Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena

Kiekvienais metais spalio antrąjį šeštadienį minima Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena. Šią dieną siekiama paskatinti žmones sutikti būti donorais ir taip išgelbėti kitų gyvybes, nes išeidamas iš šio pasaulio 1 žmogus gali išgelbėti net 7 gyvybes, suteikti jiems visavertį gyvenimą, leisti dirbti, keliauti, džiaugtis gyvenimu.

Organų donorystei ir transplantacijai palaikyti bei siekiant atkreipti Lietuvos gyventojų dėmesį į šią jautrią medicinos sritį, kurios sėkmė didele dalimi priklauso nuo visuomenės palankaus požiūrio, šį vakarą, žaliai ( organų donorystės spalva) nušvito keturi  centriniai Neries tiltai: Karaliaus Mindaugo, Žaliasis, Baltasis ir Žvėryno.

Net aštuoni didieji Lietuvos miestai šiandien susivienijo ir žalia  spalva nušvietė  savo miesto reikšmingus pastatus, tiltus bei alėjas.

Šiuo metu Lietuvoje organų ar audinių transplantacijos laukia 401 žmogus, tarp jų – 18 vaikų. Organų donorystė Lietuvoje yra savanoriška ir neatlygintina, t.y. savo noru siekiama suteikti kitam žmogui galimybę išgyventi, suteikti gyvenimo viltį nepagydomai sergantiems pacientams.

Sutikite tapti donorais, Jūsų sutikimas kažkam gali reikšti gyvybę!