Spalvinės temperatūros matavimo vienetas. Vienas iš šviesos šaltinių parametrų yra spinduliuojamos šviesos spalva, charakterizuojamas kaip spalvinė temperatūra. Spalvinė temperatūra matuojama kelvinais (K). SI sistemoje vienas kelvinas yra 1/273,16 temperatūros, kurioje vanduo, ledas ir vandens garai egzistuoja kaip lygiavertės būsenos. 0 K temperatūra vadinama absoliučiu nuliu ir atitinka būseną, kurioje molekulės ir atomai turi mažiausią įmanomą šiluminę energiją. Priklausomai nuo kūno temperatūros, keičiasi spinduliuotės intensyvumas ir spektrinė sudėtis. Temperatūra, kurioje idealiai juodas kūnas įkaitinamas iki tam tikro laipsnio, apibrėžiama kaip šviesos šaltinio spalvos temperatūra.

Šviesos šaltinio spalvos temperatūra gamtoje. Dienos metu, pažvelgus į dangų, galima pastebėti kaip kinta dangaus skliauto spalva: pavyzdžiui praėjus 40 minučių po saulėtekio, šviesi spalva yra geltonesnė, jos  spalvos temperatūra yra apie 3000 K, vidurdienio saulė yra balta, tai prilygsta maždaug 4800 – 5800 K, o prieš saulėlydį spalva tampa rausva ir  spalvos temperatūra nukrinta iki 2200 K.  Žmogaus akis, arba tiksliau žmogaus smegenys, prisitaiko prie matomo vaizdo. Mes linkę „sureguliuoti“ savo baltos spalvos suvokimą pagal dominuojančią aplinkos šviesą. Pavyzdžiui, giedrą dieną praleidus pusdienį lauke ir sugrįžus į patalpą, porą valandų viskas gali atrodyti gelsvos spalvos, tol kol smegenys pakoreguos baltos spalvos balansą pagal kitą aplinką. Kitų šviesos šaltinių spalvos temperatūros pavyzdžiai: 1800K žvakės šviesa; 2200 K aukšto slėgio natrio lempa; 2700 K – 3000 K kaitrinė lemputė;  3200 K – 3400 K halogeninės lempos; 4200 K šaltai baltos šviesos fluorescencinės lempos; 5400 K dienos šviesa; 5500 K tiesioginiai saulės spinduliai, esant giedram dangui; 6500 K etaloninė balta šviesa pagal SMPTE (Society of Motion Picture and Television Engineer).   

 

Daugelis jau gerai žino, kad LED  šviestuvai pasižymi tokiomis savybėmis kaip: platus švietimo kampas, ekonomiškumas, ilgaamžiškumas ir daugeliu kitų. Vienas pagrindinių skirtumų tarp LED šviestuvo ir kaitrinės lempos yra platus spalvų diapazono  spinduliuojamas šviesos pluoštas. Spalvos temperatūros indikatorius yra nepaprastai svarbus renkantis apšvietimą. Šiuolaikiniai gamintojai gamina LED lempas su įvairių spalvų temperatūros rodikliais. Visi jie sukuria skirtingą apšvietimą, kurio savybes galima naudoti konkrečiam tikslui  bei vietai apšviesti: gatvei, kiemui, pėsčiųjų ir dviračių takui, viešajai erdvei ir t.t. LED šviestuvai Vilniuje nuo 2018 m. užima pirmaujančią padėti miestų, gatvių, kiemų, parkų apšvietime.