UAB „Vilniaus apšvietimas“ reaguodama į situaciją dėl COVID – 19, atliko darbuotojų testavimą – bendrovėje neužfiksuota nei vieno COVID – 19 susirgimo atvejo

UAB „Vilniaus apšvietimas“, reaguodama į situaciją dėl COVID – 19, atliko  darbuotojų testavimą  viruso (SARS-CoV-2) IgG ir IgM antikūnams nustatyti (greitųjų serologinių testų pagalba).  Greitieji serologiniai testai buvo naudojami siekiant nustatyti bendrovės darbuotojų kraujyje susidariusių antikūnus t.y. ar bendrovės darbuotojas persirgo COVID -19.

Iš viso ištirti 90 įmonės darbuotojų, trijų darbuotojų kraujo mėginiuose galimai rasti specifiniai antikūnai (IgM).  Tačiau šiems darbuotojams atlikus pakartotiną PGR tyrimą iš nosiaryklės, paimtuose tepinėliuose SAR- CoV- 2 viruso nerasta. Iki šiol bendrovėje nebuvo užfiksuota nei vieno COVID -19 susirgimo.

Nuo pat pirmosios COVID -19 bangos bendrovė griežtai laikosi visų saugos standartų: siekdama sumažinti socialinių kontaktų skaičių, paslaugas bendrovė teikė nuotoliniu būdu, visi įmonės darbuotojai buvo aprūpinti asmeninėmis apsaugos ir dezinfekavimo priemonėmis, darbuotojų darbo laikas paskirstytas taip, kad būtų kuo mažiau kontaktuojama tarpusavyje bei sumažėtų bendri darbuotojų srautai įmonės teritorijoje.

„Savo darbuotojų saugumui skiriame ypatingą dėmesį. Kasmet bendrovė savo lėšomis skiepija visus pageidaujančius įmonės darbuotojus. Numatėme, kad šiemet vakcinų nuo gripo ir erkinio encefalito poreikis bus išaugęs ir supratę, kad pasiskiepyti šiemet svarbiau nei bet kada –  pasirūpinome tuo iš anksto. Sudarėme sutartis su įmonėmis tiek dėl erkinio encefalito, tiek dėl gripo vakcinų, o dabar –  ir dėl Covid – 19 tyrimų“, – teigia Sigitas Mocevičius UAB „Vilniaus apšvietimas“ direktorius.

Tradiciškai gripo sezono pradžia laikoma spalio pabaiga, tad dar prieš prasidedant šiam sezonui, infekcijos prevencijai, virš 50 įmonės darbuotojų buvo paskiepyti naujos kartos keturvalente vakcina nuo gripo Vaxgrip Tetra, kurios sudėtyje yra keturių gripo viruso padermių A/H1N1, A/H3N2, abi B tipo gripo padermės – Victoria ir Yamagata.

Atsižvelgiant į įmonės vykdomos veiklos pobūdį, didžioji dalis mūsų darbuotojų darbus atlieka lauke: parkuose, gyvenamųjų namų kvartaluose, sodų bendrijose, pakelėse ir kt., kur yra nepaprastai geros sąlygos veistis erkėms. Sezoninis sergamumo šia liga pikas registruojamas birželio – spalio mėnesiais, tad profilaktiškai, kaip ir kasmet, visi nauji įmonės darbuotojai ir tie, kuriems tai pakartotina vakcina, buvo paskiepyti nuo erkinio encefalito.

Visų imunoprofilaktikai naudotų vakcinų kokybė atitinka PSO (Pasaulinės Sveikatos Organizacijos) reikalavimus, o jos gamybos technologijos atitinka pasaulinius GMP (Good Medical Practice) standartus.