Sostinei apšviesti – elektros energija iš 100 proc. atsinaujinančių energijos išteklių

Žalioji banga nuvilnijo ir UAB „Vilniaus apšvietimas“ vykdomoje veikloje. Įmonei ypatingai svarbus procesų tvarumas ir įtaka aplinkai, todėl vienas iš įmonės veiklos tikslų – CO2 emisijos sumažinimas, kuriame vienas esminių siekių yra energijos pakeitimas į energiją, gaminamą  iš atsinaujinančių šaltinių. Žengėme svarbų žingsnį – pasirinkome aplinką tausojantį bei tvarų įmonės veiklos būdą –  naudojame žalią energiją.

Gatvėms, kiemams, parkams, viešosioms erdvėms apšviesti naudojame elektros energiją, pagamintą iš 100 proc. atsinaujinančių energijos išteklių. Iš viso miete prižiūrime daugiau kaip 54 tūkst. šviestuvų, o elektros sunaudojimas siekia apie 24 tūkst. MWh/metus, tad mūsų indėlis išties reikšmingas ir juntamas. Pasirinkdama  žalią energiją,  bendrovė prisideda prie žalios energijos ekosistemos kūrimo, draugiškų aplinkai – alternatyvių energijos priemonių  naudojimo (elektros energija gaminama neteršiant gamtos).

Naudodama žalią elektros energiją bendrovė UAB „Vilniaus apšvietimas“ įgyvendina Europos komisijos parengtą ilgalaikę strategiją, kuri numato, kad iki 2030 metų 45 proc. suvartojamos elektros ir net 90 proc. šilumos energijos bus pagaminama iš atsinaujinančių elektros išteklių. 

Kiekvienas Vilniaus miesto gyventojas šiandien tampa liudininku, kaip sostinė dalyvauja energijos pokyčių procese: mieste senus natrio šviestuvus keičia ekonomiški LED šviestuvai, apšvietimui naudojami atsinaujinantys energijos ištekliai, taikomi kompleksiniai energiją tausojantys inžineriniai sprendimai (diegiama vieninga valdymo ir kontrolės sistema, šviestuvai su integruota pritemdymo funkcija ir kt.), siekiama taupyti energijos resursus.

Energinio efektyvumo nauda atperka pirmines investicijas. Šiuo metu paskaičiuoti elektros energijos sutaupymai mieste (nuo modernizavimo pradžios) siekia 6943 MWh. O pilnai modernizavus Vilniaus miesto apšvietimą išlaidos elektrai turėtų sumažėti perpus – bus sutaupoma virš 12 tūkst. MWh/metus  elektros energijos arba daugiau kaip 1 mln. Eurų per metus. Be to, į atmosferą išmetamų dujų kiekis sumažės kone 8 000 tonų. Tai išties reikšmingi skaičiai, siekiant sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių anglies dvideginio bei kitų dujų išmetimą į aplinką.  

Žalia energija –  verslo bei  visų ateitis. Vis daugiau tiek verslo įmonių, tiek gyventojų renkasi tvarų gyvenimo būdą bei, žinoma, mažina sąskaitas už elektros energijos suvartojimą. Pasaulinės tendencijos rodo, kad žalioji energetika jau ima lenkti įprastą. Tiek dėl ekonomikos, tiek ir dėl aplinkosauginių priežasčių naudoti žaliąją  elektros energiją renkasi vis daugiau įmonių. Žalios energijos vartojimas bendrovės veikloje – natūrali socialinės atsakomybės tąsa ir prisiimtų įsipareigojimų (mažinti išmetamųjų dujų kiekį ir aplinkos taršą) vykdymas. Esame pirmoji sostinė Pabalyje ir Europos Sąjungoje, kuri modernizuoja viso miesto apšvietimo tinklą, tad natūralu, kad formuojant darnios plėtros ir socialinės atsakomybės principus, naudodami žalią elektros energija tampame puikiu ir sektinu pavyzdžiu kitiems miestams.

Šiemet bendrovė UAB „Vilniaus apšvietimas“ tapo ESO Pažangios energijos klubo, vienijančio įmones, kurios dėl  efektyvesnio energijos vartojimo, įsidiegė energetinio efektyvumo priemones bei pasiekė ir deklaravo elektros sutaupymus, nare bei buvo apdovanota už deklaruotus didžiausius elektros energijos sutaupymus bei pažangius sprendimus, prisidedančius prie švaresnės ateities kūrimo, tame tarpe ir miesto apšvietimui naudojant žalią energiją.