Šeškinės seniūnijos gatvėse šviesiau, jaukiau ir saugiau. LED apšvietimas atkeliavo į seniūnijos gatves.

Kokybiškas bei aplinkai draugiškas apšvietimas atkeliavo į Šeškinės seniūnijos gatves. Šeškinė – viena iš tankiausiai gyvenamų sostinės rajonų, kuriame gyvena apie 37 tūkst. gyventojų. Kad Šeškinėje gyvenantys gyventojai gyventų ir ilsėtųsi jaukiau ir šviesiau naujai įrenginėjamos traukos vietos- viešosios erdvės, tiesiami nauji dviračių ir pėsčiųjų takai, gatvės tampa šviesesnės ir saugesnės. 

Iš pagrindų atnaujinta Gelvonų gatvės apšvietimo infrastruktūra, beveik 2 km. ilgio ruože paklotas elektros kabelis, sumontuota virš 50 naujų atramų, gatvę apšviečia 70 naujų LED šviestuvų, kurie tiek pėsčiuosius, tiek vairuotojus džiugina skleidžiama ryškia šviesa, puikiai apšviečia gatvę, gerina matomumą.  Dalyje Šeškinės gatvės sumontuota daugiau nei 40 ryškių ir taupių LED šviestuvų. Dūkštų gatvės 10 namo gyventojai gali džiaugtis ne tik šalia namo naujai paklotu šaligatviu, bet ir atsiradusiu moderniu apšvietimu Kompleksiškai modernizuotas apšvietimas vienoje judriausių ir seniausių, net keturis miesto rajonus jungiančioje – Ukmergės gatvėje. Šioje gatvėje apšvietimas atnaujintas iš esmės – sumontuoti virš 160 išmanių šviestuvų, kurie „žino“ kada įsijungti/ išsijungti, dalyje gatvės paklotas naujas elektros kabelis, sumontuotos maitinimo spintos.  

Smagių, šviesių ir saugių kelionių į mokyklą, Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos moksleiviai! Atnaujinome ne tik mokyklos teritorijos apšvietimą, bet ir moderniai apšvietėme sporto aikštyną. Tad tiek moksleiviai, kurių ši ugdymo įstaiga turi virš 700, tiek visa Šeškinės bendruomenė gali sportuoti gražesniame ir šviesesniame mokyklos stadione. Senus šviestuvus pakeitus naujais LED  lopšelyje – darželyje „Sveikuolis“ tapo daug šviesiau. Prieš keturiasdešimt metų duris atvėrusio darželio teritorijoje senas apšvietimas pakeistas nauju, tad tiek tėveliai, atvedantys mažuosius į darželį, tiek darželio pedagogai gali džiaugtis šiuolaikišku, atsinaujinusiu apšvietimu.

Vis daugiau rajono gyventojų turi galimybę patogiai judėti dviračiais ar pėsčiomis nuvesti vaiką į darželį ar patiems nuvykti į darbus, pramogų ir prekybos centrus, ugdymo bei sveikatos įstaigas. Šeškinės gyventojų vietiniam susisiekimui bei judėjimui link miesto centro nuo Gelvonų – Ozo gatvių sankryžos iki Paberžės gatvės nutiestas ir naujai apšviestas daugiau nei pusės kilometro ilgio dviračių takas. Tarp „Akropolio“ ir Gelvonų gatvės gyvenamojo kvartalo driekiasi Šeškinės ozas. Aplinkinių mikrorajonų gyventojai čia mėgsta iškylauti, sportuoti ar tiesiog pasivaikščioti, todėl moderniai apšviestas Ozo parko pėsčiųjų ir dviračių takas puiki vieta pasimėgauti grynu oru, pasivaikščioti,  pasigrožėti gamta net ir sutemus. Nuo Ozo g. iki Šeškinės g. esanti viešoji erdvė tapo draugiškesnė, patogesnė ir šviesesnė – viešąją erdvę apšviečia daugiau nei 60 naujų LED šviestuvų. Modernus apšvietimas įrengtas ir  atnaujintoje daugiau nei 600 metrų ilgio „Saulės alėjoje“ ir pėsčiųjų ir dviračių take prie Sofijos Kovalevskajos gimnazijos. 

Baigti tarp Saltoniškių ir Sudervės kapinių vingiuojančios Ąžuolyno gatvės rekonstrukcijos darbai. Gatvės atkarpoje nuo Ozo iki Viršuliškių gatvės nusidriekė naujai nušviestas pėsčiųjų takas, saugumą gatvėje užtikrina kokybiškas kryptinis pėsčiųjų perėjų apšvietimas – naujai apšvietėme 2 pėsčiųjų perėjas.

Įrengiant naują ar atnaujinat pėsčiųjų perėjų apšvietimą naudojame modernius LED šviestuvus – taip suvartojama mažiau elektros energijos, mažėja aplinkos tarša ir gerinamas estetinis miesto vaizdas, vairuotojams ir pėstiesiems tai suteikia daugiau saugumo. Kryptiniu apšvietimu apšviestos seniūnijos pėsčiųjų perėjos: Paberžės, Dūkštų, Čiobiškio, Musninkų, Šeškinės, Paberžės, Ukmergės gatvėse.

Šeškinės gatvėse sutikti ir kalbinti gyventojai pastebėjo akivaizdžius apšvietimo pokyčius.

„ Pastebėjau, kad pagerėjo apšvietimas, esu labai patenkinta, nes gatvėse tapo šviesiau“, – pastebi Violeta.

Remigijus V. teigia: „ Naujieji šviestuvai išties atrodo šiuolaikiškesni ir patrauklesni. Smagu stebėti kaip keičiasi mano rajonas, kad ne tik technologijos, bet iš apšvietimas žengia koja kojon su naujovėm“. 

Pirmoko Martyno mama džiaugiasi, kad: „Gatvė tapo šviesesnė, ypač tai pasimatė prasidėjus mokslo metams, kuomet rytais, kai dar tamsu, reikia lydėti vaiką į mokyklą“.

Geriau apšviestose gatvėse saugiau taps tiek pėstiesiems, tiek sėdintiesiems prie įvairių transporto priemonių vairo. Likusius senus šviestuvus su natrio lempomis keisti moderniais LED šviestuvais, atnaujinti ar pakeisti šviestuvų atramas, atlikti kitus būtinus apšvietimo tinklo modernizavimo darbus seniūnijoje planuojama tęsti. Atsižvelgdami į techninę atramų būklę ir estetinį vaizdą, kitais metais seniūnijoje planuojama antikoroziniais dažais perdažyti atramas.Apšvietimo modernizavimo darbai vyks: Ozo, Šeškinės, Paberžės, Čiobiškio, Musninkų, Dūkštų, ir kt. seniūnijos gatvėse.

Sostinės apšvietimo modernizavimo projektą, kaip ir numatyta, ketinama baigti kitų metų pabaigoje. Iki to laiko bus pakeisti visi šiuo metu mieste likę natrio bei metalohalido šviestuvai naujais ekonomiškais LED šviestuvais.