Pasaulinę autizmo supratimo dieną, mėlyna spalva apšviesime sostinės tiltus

Išreiškiame supratimą ir palaikymą autizmo sutrikimą turintiems žmonėms bei jų šeimoms. Tikime, kad bendruomeniškumas, supratingumas, vienybė gali daug! Šį vakarą,  simboliškai, mėlyna spalva (Light It Up Blue For Autism) apšviesime Karaliaus Mindaugo, Žaliąjį, Baltąjį ir Žvėryno tiltus.

Balandžio 2 – oji – Pasaulinė autizmo supratimo diena, diena, kai į pasaulį reikėtų pažvelgti kiek kitaip, taip, kaip į jį žvelgia autizmo „dovaną“ turintys vaikai! Kiekvienas vaikas, net ir turėdamas skirtingumų ir poreikių gali džiaugtis buvimu kartu, kiekvienas nusipelno gyventi pilnavertį gyvenimą: turėti draugų, būti pakviestas švęsti gimtadienį, mokytis. Visi mes skirtingi, visi pasaulį suvokiame kitaip, matome jį skirtingomis spalvomis, bet būtent įvairovė daro šį pasaulį stipresnį ir gražesnį. 

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis pasaulyje vienam iš  59 vaikų nustatomas autizmo spektro sutrikimas. Lietuvos sveikatos higienos institutas nurodo, kad  2019 metais Lietuvoje yra apie 2000 vaikų, turinčių diagnozuotą autizmo spektro sutrikimą. Šis sutrikimas penkis kartus dažniau pasireiškia berniukams. Autizmas tikrai nėra blogo auklėjimo ar konfliktų šeimoje padarinys. Autizmo bruožų turintys žmonės „kitaip“ suvokia aplinką. Jie dažnai sutelkia dėmesį į detales, todėl jiems tampa sunku pamatyti bendrą situacijos kontekstą. Autistai retai ieško akių kontakto, jiems sunku atpažinti kito žmogaus nuotaiką veide. Tad jei šalia jūsų, kitas elgiasi ne taip, kaip jūs to tikitės ar norėtumėte, ne taip, kaip nusako elgesio „normos“ – neskubėkite smerkti.

Kartu mes galim daugiau.