Komentaras dėl apšvietimo modernizavimo darbų Žėručio gatvėje: medžių būklei išsaugoti – dirvos aeravimo ir tręšimo darbai

Lazdynų seniūnijoje, Žėručio gatvėje, vykdant apšvietimo modernizavimo darbus ir kasant tranšėją požeminiam elektros kabeliui, darbuotojai pasirinko netinkamą darbo šalia medžių būdą ir dalinai pažeidė medžių šaknis. Po konsultacijų su želdinių apsaugos ekspertais, įmonė sudarė dirvožemio kokybės gerinimo planą, kurį įgyvendins nedelsiant.

„Traukiantis įšalui prasidės medžių vegetacija, todėl dirvos aeravimas, giluminis ir paviršinis tręšimas bus efektyvus ir pagerins medžių šaknų ir paties medžio būklę. Mieste, dėl apsunkintų sąlygų medžiams, tokios pagalbos priemonės itin naudingos, o šiuos veiksmus atlikus šalia Žėručio gatvės medžių, jų būklė turėtų būti išsaugota“, – sako įmonę „Vilniaus apšvietimas“ konsultuojantis arboristas Renaldas Žilinskas.

Visiškai išėjus įšalui, Žėručio gatvės medžių  polajis bus supurentas oro kastuvo pagalba. Supurenus, sulaistomas biohumuso preparatais ir uždengtas lapuočių mulčo sluoksniu. Taip pat bus įrengti vertikalūs maitinimo šulinėliai, kad laistymo ar tręšimo metu per šiuos šulinėlius vanduo ar trąšos patektų tiesiai prie maitinančių šaknų. Taip pat šie šulinėliai atlieka ir dirvožemio aeravimo funkciją.

„Medžiai bus tręšiami skystais mikrobiologiniais biohumuso preparatais su dideliu kiekiu huminių rūgščių. Šios medžiagos naudojamos dirvožemio derlingumui gerinti, medžio gyvybingumui atstatyti. Jos atstato ir palaiko dirvos fizines-struktūrines, chemines, biologines savybes. Trejopas poveikis teigiamai veikia šaknų vystymąsi, didina maisto medžiagų sorbciją (įsisavinimą), sumažina azoto nuostolius, skatina spartesnį augalo vegetatyvinių dalių vystymąsi“, – pasakojo R. Žilinskas.

Be jau suplanuotų dirvos gerinimo darbų, įmonė medžių būklę Žėručio gatvėje stebės ir vėliau.