GIS technologijų naudojimas „Vilniaus apšvietime”

UAB „Vilniaus apšvietimas“ žengia žingsnį pirmyn kartu su GIS technologija nuo 2017 metų. Iš pradžių buvo pradėtas apšvietimo elektros tinklo skaitmenizavimo procesas, kuris tęsiasi iki šiol, o vėliau pradėtos naudoti interaktyvios WEB aplikacijos, padedančios analizuoti ir optimizuoti darbus. Šiuo metu esame etape, kai siekiame kuo įvairiapusiškiau panaudoti ArcGIS mobiliąsias aplikacijas, analizės įrankius, vizualizavimo priemones platesniam turimos informacijos suvokimui. GIS technologijos plėtrai reikia dviejų pagrindinių komponentų – kūrybos (žinių pritaikymas) ir įgūdžių (įrankių panaudojimas), tuomet pasiekiami rezultatai, kuriais galima dalintis ne tik organizacijos lygmeniu, bet ir su visuomene.

Lietuvos Esri naudotojų konferencija – didžiausias Lietuvos GIS bendruomenės renginys, vykęs gegužės 5-6 dienomis Vilniuje. Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų įmonės GIS specialistai – Austėja Borusaitė ir Mindaugas Kirka.

Konferencijoje pristatytas įvairiapusiškas GIS taikymas – finansiniams skaičiavimams, ekologinių problemų sprendimams, automatiniams objektų atpažinimams iš ortofoto, 3D modeliavimams ir kt.​​​​​​​

Galima pasidžiaugti, kad konferencijos organizatorius – UAB „Hnit-Baltic“ direktorius UAB „Vilniaus apšvietimą” savo prezentacijoje pristatė kaip vieną iš inžinerinių tinklų, plačiausiai naudojančių GIS.

Antrąją konferencijos dieną mūsų įmonės GIS patirtimi pasidalino ir Austėja, kuri papasakojo:

  • Kaip pradėjome vystyti GIS ir kur esame dabar;
  • Kokią naudą įmonei atnešė GIS naudojimas;
  • Kokias aplikacijas labiausiai naudojame ir jų funkcionalumą;
  • Viziją ir ateities planus.

Pilną pristatymą apie mūsų įmonėje naudojamas GIS technologijas galite pamatyti žemiau esančiame vaizdo įraše:

Papildomai, gegužės 11 d. Austėja buvo organizatorių pakviesta nuotoliniu būdu pristatyti mūsų GIS naudojimą ESRI konferencijoje, vykstančioje Estijoje. Šios konferencijos dalyviams buvo įdomu sužinoti, ar bendradarbiaujame su kitomis organizacijomis.

Kviečiame pamatyti ir kitus Lietuvos Esri naudotojų konferencijos metu skaitytus įkvepiančius pranešimus, kuriuos pristatė atstovai iš Lietuvos ir kitų Baltijos šalių organizacijų, įmonių bei švietimo įstaigų. Juos peržiūrėti galite paspaudę ČIA.